جمعه، آذر ۱۷، ۱۳۹۶

احمد خاتمی: هر چه بتوانیم برد موشک‌هامان را افزایش می‌دهیم

احمد خاتمی: هر چه بتوانیم برد موشک‌هامان را افزایش می‌دهیم

امام جمعه موقت تهران می‌گوید ایران آنقدر برد موشک‌هایش را افزایش می‌دهد تا "خواب راحت را از چشم کاخ سفیدنشینان" بگیرد. فرمانده سپاه به تازگی گفته برد موشک‌های ایران "طبق سیاست‌های رهبری" ۲ هزار کیلومتر تعیین شده است.
خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه دوم نماز روز ۱۷ آذر گفت: «در دنیای امروز که گرگ‌های مستکبر زیادی وجود دارد، نمی‌توان مسلح نبود. باید مسلح و مقتدر باشیم، اما این مقتدر بودن ما با مقتدر بودن آنان متفاوت است، اقتدار آنان برای تجاوزگری است، اما اقتدار ما برای بازدارندگی است.»
احمد خاتمی در ادامه به آزمایش موشک‌های بالستیک ایران اشاره کرد که با حساسیت و انتقاد کشورهای غربی روبروست. رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ بارها آزمایش موشک‌های دوربرد ایران را مغایر با "روح توافق هسته‌ای" عنوان کرده و برخی کشورهای اروپایی آن را نگران‌کننده ارزیابی می‌کنند.
به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید
افزایش برد موشک‌ها "تا هزاران کیلومتر"
به گزارش خبرگزاری ایسنا، امام جمعه موقت تهران گفت: «ما موشک داریم و موشک هم می‌سازیم و تا جایی که بتوانیم برد آن را افزایش می‌دهیم. تا هزاران کیلومتر هم افزایشش می‌دهیم تا خواب را از چشمان کاخ سفیدنشینان بگیریم.»
محمد علی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران نهم آبان در جمع خبرنگاران گفته بود که در حال حاضر برد موشک‌های ایران "طبق سیاست‌هایی" که رهبر جمهوری اسلامی، علی خامنه‌ای تعیین کرده محدود به ۲ هزار کیلومتر است.
بیشتر بخوانید: ترامپ اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت
خبرگزاری فارس به نقل از جعفری نوشت: «هرچند توانمندی برای افزایش این برد وجود دارد اما این میزان فعلاً کفایت می‌کند چرا که آمریکایی‌ها به اندازه کافی در شعاع ۲ هزار کیلومتر در اطراف کشور ما حضور دارند که در صورت تهاجم به آنها پاسخ داده خواهد شد.»
بنابر این گزارش، همزمان با اظهارات جعفری، محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران نیز تاکید کرد که خامنه‌ای ساخت موشک‌هایی با برد دو هزار کیلومتر را مجاز دانسته است. او افزود: «دانشمندان ما توانسته‌اند این موشک‌ها را از لحاظ کمیت و در حد ضرورت کشور تولید کرده و در مناطق امن و شهرهای موشکی زیرزمینی مستقر کنند.»
default

عکس‌هایی از پایگاه‌ زیرزمینی موشک‌های دوربرد جمهوری اسلامی

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر